ژانویه 29, 2020

اتفاق خطرناک و بدی که بعد از مصرف نوشابه در بدن رخ می دهد | تغذیه سالم

طبق آمار مراکز کنترل و پیش گیری بیماریا (CDC)، حدود نصف مردم در هر روز، نوشیدنیای قندی می خورن و مصرف این نوشیدنیا در بین نوجوانان و جوانان بسیار بالا هستش. نوشیدنیای قندی به عنوان عامل اصلی مشکلات سلامتی مثل چاقی، دیابت نوع ۲ و پوسیدگی دندون در نظر گرفته می شن اما تا حالا به این فکر کردین که این نوشیدنیا بعد از مصرف چه عملکردی روی بدن شما انجام میدن؟در این مقاله از مجموعه مقالات به اثرات داغون کننده مصرف نوشابه در ۶۰ دقیقه اول نوشیدنش روی بدن میپزدازیم. مضرراتی که شک نداشته باشین اگه اطلاع داشته باشین , دیگه نوشابه مصرف نمیکنید . پس واسه به دست آوردن جزییات بیشتر از نوشیدنیای داغون کننده در ادامه مطلب با ما همراه باشین.

 

بلایی که با خوردن نوشابه بر سرتون میاد!

تقریباً ۱۰ قاشق چای خوری شکر تو یه قوطی نوشابه هست. سازمان بهداشت جهانی پیشنهاد می کنه که هر روز بیشتر از ۶ قاشق چای خوری شکر مصرف نکنین، یعنی نوشیدن فقط یه نوشابه در روز می تونه واسه ما به طور کامل مضر باشه اینطوری، تعجبی نداره که مصرف نوشیدنیای شیرین با یه سری از مشکلات سلامتی ربط داره.

طبق گزارشات، آدمایی که روزانه ۱ تا ۲ قوطی نوشیدنیای قندی می خورن، ۲۶ درصد بیشتر احتمال دچار شدن به دیابت نوع ۲ رو دارن و ماه گذشته گزارش شد و در مطالعه ای ادعا می کنن که ۱۸۴.۰۰۰ مرگ و میر جهانی در هر سال واسه مصرف نوشیدنیای شیرین اتفاق میفته.

با این حال، فسفریک اسید موجود در این نوشیدنی باعث ایجاد شیرینی می شه و ما رو قادر می سازه تا کم آب بخوریم.

 

اتفاق خطرناک و بدی که بعد از مصرف نوشابه در بدن اتفاق می افته

سطح قند خون در عرض ۲۰ دقیقه پس از نوشیدن نوشابه به طور زیادی زیاد می شه. بعد کبد، مقدار زیاد شکر رو به چربی تبدیل می کنه.

در عرض ۴۰ دقیقه بدن همه کافئین رو از نوشابه جذب کرده و باعث باز شدن مردمک چشم و افزایش فشار خون شده. در این نقطه، گیرنده های آدنوزین در مغز بسته شدن و از خستگی جلوگیری می کنن.

پنج دقیقه بعد، ترشح دوپامین – یه انتقال دهنده عصبی که به کنترل لذت و مراکز جایزه مغز کمک می کنه زیاد می شه. روشی که نوشابه این مراکز رو تحریک می کنه، قابل مقایسه با اثرات هروئینه و باعث می شه که بدن ما بیشتر این نوشیدنی رو طلب کنه.

یه ساعت پس از نوشیدن اون، یه افت کاهش قند شروع می شه و باعث حساسیت و خواب آلودگی می شه. علاوه بر این، آب از راه ادرار، همراه با مواد مغذی که واسه سلامتی مهم هستن، از بدن بیرون می رن.

اینفوگرافیک فقط واسه نوشابه قابل استفاده نیس، بلکه واسه همه نوشیدنیای کافئینیه. نوشابه فقط شامل فروکتوز نیس، بلکه نمک و کافئین خیلی بالایی هم داره.

مصرف منظم این مواد در مقادیر بالا، ممکنه که منتهی به فشار خون بالا، بیماریای قلبی، دیابت و چاقی شه. با این وجود، مصرف مقدار کم اون مشکلی ایجاد نمی کنه و باعث آسیب جدی نمی شه.

یکی از سخنگویان "کوکاکولا" میگه که این نوشیدنی " به طور کاملً واسه نوشیدن امنه و می تونه به عنوان بخشی از رژیم غذایی متعادل و سبک زندگی سالم استفاده بشه."

در ماه اوت، اینفوگرافیک دیگری معروف شد و افشا کرد که چیجوری نوشیدنیای انرژی بدن رو ظرف ۲۴ ساعت نوشیدن اونا تحت تاثیر قرار میده.

 

از ۱۰ دقیقه تا ۲ ساعت بعد از خوردن نوشابه در بدن چه خبره؟

وقتی که کسی یه قوطی نوشابه و یا هر نوشیدنی شکری مشابه رو مینوشه، ببینین چه اتفاقی میفته.

۱. در ۱۰ دقیقه اول بعد از خوردن نوشابه:

۱۰ قاشق چای خوری شکر به سیستم ایمنی بدن شما می رسه. (۱۰۰ % از مصرف روزانه پیشنهاد شده) و فوراً از مزه و شیرینی شدید اون استفراغ نمی کنین، چون فسفریک اسید و دیگه طعم دهنده های اون، به شما این اجازه رو میدن که اونو پایین نگه دارین.

۲. در ۲۰ دقیقه بعد از خوردن نوشابه :

افزایش شدید قند خون، باعث ترکیدن و پخش شدن انسولین می شه. کبد با تبدیل کردن هر نوع شکری که می تونه به چربی تبدیل شه، به این کار جواب میده.

در حیوانات، یا دست کم در موشای آزمایشگاهی، مشخصه که اگه فروکتوز به اندازه کافی و با سرعت به کبد برسه، کبد اونو به میزانی چربی تبدیل می کنه.

این، باعث می شه که یه وضعیت شناخته شده به عنوان مقاومت انسولین، که الان مشکل اصلی چاقیه، و مشکل اساسی در مریضی قلبی و در نوع دیابت نوع ۲ که در افراد چاق شایعه، اتفاق بیفته. هم اینکه ممکنه مشکل اساسی در خیلی از سرطانا هم باشه.

 

۳. در ۴۰ دقیقه بعد از خوردن نوشابه :

جذب کافئین کامل شده. مردمک چشم شما گشاد می شه، فشار خون زیاد می شه،و به عنوان پاسخی جریان قند خون رو بیشتر می کنه. گیرنده های آدنوزین در مغز شما الان مانع جلوگیری از خواب آلودگی می شن.

۴. در ۴۵ دقیقه بعد از خوردن نوشابه :

بدن شما ترشح دوپامین رو بالا می بره و مراکز لذت مغز شما رو تحریک می کنه. این همون اتفافیه که هروئین هم روی بدن بوجود میاره. کافئین، دارای خاصیت آنکسیولیتیک قوی و اثر روانشناسی با فعال سازی گیرنده های μ – افیونیه.

۵.در ۶۰ دقیقه بعد از خوردن نوشابه :

فسفریک اسید، کلسیم، منیزیم و روی در روده، متابولیسم رو تقویت می کنه. این ترکیب با دوزهای بالای شکر و شیرین کننده های مصنوعی همراه س که افزایش ترشح کلسیم رو هم زیاد می کنه.

۶.در ۷۵دقیقه بعد خوردن نوشابه :

ویژگیای دیورتیک کافئین باعث می شه که ادرار کنین. خروجی کامل ادرار شامل آب، کلسیم، منیزیم، سدیم، کلرید، پتاسیم و کراتینینه و دو ساعت پس از مصرف کافئین، در مقایسه با نوشیدنی زیاد می شه.

۷.در ۹۰ دقیقه بعد از خوردن نوشابه :

وقتی که نوشابه می خورین بدنتون شروع به کاهش قند می کنه. اگه در بخش قبلی سلامت نمناک و در مطلب مشکلات و مضررات نوشابه گفته شد ممکنه کج خلق و یا تنبل شید. شمام همین الان تموم آبی که در "نوشابه" وجود داشت رو خالی کردین. اما قبل اینکه بدن بتونه مواد مغذی مهم اونو واسه چیزایی مانند گوارش یا استخوانا و دندونای قوی استفاده کنه، همه اونا با ادرار از بین رفته ان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *