ژانویه 29, 2020

اتفاق عجیب و نادر پزشکی در برزیل! | ورزش

اتفاق عجیب و نادر پزشکی در برزیل!

پزشکان مبتکر برزیلی با قرار دادن دست مرد برزیلی داخل «پاکتی» در شکمش تونستن مانع قطع شدن دست اون مرد بشن.
 
این تیم پزشکی عزمشو جزم کرد تا دست چپ «کارلوس ماریوتی» رو داخل شکم اون قرار داده و اون رو با پوست محافظتی پوشش بدن. کارلوس ماریوتی، اپراتور یه دستگاه صنعتیه که بین کار آسیب دید و تموم پوست دستش یه جا کنده شد.
 
کارلوس ۴۲ ساله که در اورلینز در جنوب برزیل زندگی می کنه، حالا باید تا شش هفته از دستش در داخل شکمش مراقبت کنه.
 
بوریس براندائو، جراح ارتوپدی و دکتر تروماتولوژی (ضربه شناسی) که این عمل نادر رو انجام داد، می گوید: «آقای ماریوتی بین کار آسیب دید و اون آسیب باعث شد تا پوست پشت و کف دست چپش به طور کامل از بین بره. بر اثر این اتفاق هم استخون و تاندون های دستش به طور کامل رو شده بود.»
 
آقای براندائو، دکتر معالج کارلوس ماریوتی در ادامه می گوید: «آسیب وارد شده زیاد و خطرناک بود. تنها کاری که ما می تونستیم انجام بدیم این بود که دستش رو به طور کامل داخل شکمش بذاریم. وگرنه، احتمال عفونی شدن بافت ها بسیار بالا بود و ممکن بود که تاندون ها به طور کامل از بین برن.»
 
آقای ماریوتی که اینک در بیمارستان سانتا اوتیلیا بستریه، می گوید که مرد بسیار خوش شانسیه: «الان هم که در مورد اون حادثه فکر می کنم، احساسی می شوم. اما درست وقتی که دکتر ها به من گفتن که ممکنه دستم رو از دست دهم، به ابعاد فاجعه فهمیدم… حتی پس از عمل اصلا فکر نمی کردم که دستم داخل شکمم قرار داره. پس از عمل به دلیل باندپیچی ها هیچی رو باور نمی کردم؛ حتی وقتی تیم پزشکی به من گفت که دستم داخل شکممه، بازم باور نکردم!»
 
به لطف باندپیچی های زیاد، دست خیلی راحت در جای جدیدش در داخل شکم کارلوس قرار داره، اما پزشکان به کارلوس اخطار داده ان که دستش رو باید تکون دهد تا نکنه دستش به همون حالت سفت شه.
 
کارلوس می گوید: «اینکه بخوای انگشتانت رو داخل شکمت تکون دهی، حس عجیبی به آدم می دهد. حتی وقتی دستم رو کمی تکون می دهم و بیشتر داخل می برم، شکمم کمی جلو میاد.»
 

کارلوس ماریوتی در جریان یه حادثه شغلی آسیب دید

 
اون البته دو انگشت نشونه و انگشت وسطش رو از دست داده، اما می گوید: «الان خیلی خوشحالم، چون دست کم می توانم چنگال در دست بگیرم، رانندگی کنم و یا بدون کمک کسی لباس بپوشم.»
 
کارلوس ماریوتی تو یه کارخانه تولید پلاستیک، مسئول دستگاه تولید کویله و بین کار، دستش داخل دستگاه گیر کرد. محل کار کارلوس نزدیک به خونه اشه.
 
کارلوس می گوید: «انگار داشتم فیلم می دیدم! دستگاه دستم رو داخل کشید و هیچ کاری ازم برنمی اومد.» اون وقتی دید که همکارانش به دلیل سر و صدای بالا متوجه فریادهایش نمی شن، خودش تلاش کرد تا دستش رو از داخل دستگاه غول پیکر بیرون بکشه. بعد همکارانش سر رسیدن و فورا دست کارلوس رو باندپیچی کردن. تیم پزشکی هم تلاش کرد تا هر طور که شده مانع قطع دست کارلوس شن.
 
در طول پروسه درمان، وضعیت دست کارلوس مرتب معاینه می شه تا دکتر معالج اطمینان حاصل کنه که همه چیز خوب پیش می رود یا خیر.
 

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش ورزش و سلامت سایت
  • مطالب در رابطه
  • ۷ اتفاق جالبی که وقتی لبنیات مصرف نمی کنین، ُاتفاق می افته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *