ژانویه 29, 2020

اثر آنتی اکسیدان های عسل | سبزیجات

ارزش غذایی عسل بر کسی پوشیده نیس . گذشته از اون عسل دارای خواص و مواد دارویی ارزشمندیه که بررسیا ، هر روز ابعاد گسترده تری از اونو روشن میکنه.

عسل فرآورده ایه که از مصرف شهد گیاهان جور واجور به وسیله زنبور عسل و تغییرات اون در بدن زنبور، در شونِه موجود در کندو ایجاد می شه.

تحقیقات جدید مدارک بیشتری رو مبنی بر به درد بخور بودن عسل ارائه می کنن. متخصصین علوم تغذیه در دانشگاه کالیفرنیا فهمیدن که سطح آنتی اکسیدان های بدن، در آدمایی که روزانه چند قاشق سوپ خوری عسل می خورن بالا میره.

یه محقق در کار تغذیه میگه: با مصرف عسل ، سیستم دفاعی بدن در برابر استرس اکسیداتیو به وجود اومده به وسیله رادیکالای آزاد زیاد می شه، پس میشه عسل رو تو یه برنامه غذائی سالم جای داد.

کودکان کمتر از یه سال نباید عسل بخورند چون ممکنه به طور مناسب اونو هضم نکنن.

درحالی که معروفیت این ماده به عنوان یه شیرینی فاسد شونده باعث می شه با احتمال خیلی کم به عنوان یه غذای سالم در نظر گرفته شه ، مدت طولانیه که بحث در باره اثرات شفابخش اون در جریانه. بعضی ادما از اون واسه درمان زخم استفاده می کنن.

محققان در حال آزمایش اثر عسل بر سطح آنتی اکسیدانای بدن هستن که به نظر می رسه بدن رو از مضرات محیط مانند دود سیگار و مواد شیمیائی حفاظت می کنن.

تو یه تحقیق جدید از ۲۵ نفر خواسته شد بسته به اندازه وزنشون ، هر روز و به مدت یه ماه بین ۴ تا ۱۰ قاشق سوپ خوری عسل گیاه گندم مشکی بخورند.

این عده عسل رو تقریبا به هر شکلی که می تونستن خوردند، ولی به صورت پخته یا حل شده در چای نباید مصرف می شد.

بعضی عسل رو روی نون تست یا با موز و کره بادام زمینی مصرف می کردن، اما بسیاری هم خیلی راحت قاشق عسل رو در دهن می گذاشتن.

محققان به این نتیجه رسیدن سطوح آنتی اکسیدانای بدن در آدمایی که عسل خورده بودن زیاد شده.

کارشناسان فکر می کنن آنتی اکسیدانا از صدمات سلولی ایجاد شده به وسیله مولکولایی به نام رادیکالای آزاد جلوگیری می کنن.

غذاهای غنی از آنتی اکسیدانا از اثرات تخریبی رادیکالای آزاد می کاهند و در نتیجه احتمال مریضی ایی مثل سرطان و حمله قلبی رو کاهش میدن.

Nicki J.Engeseth متخصص دیگه در مورد عسل ، از دانشگاه ایلی نویز که به مطالعه آنتی اکسیدانا و عسل پرداخته، میگه یافته های یه مطالعه جدید نشون میدن که حتی اگه ۸۰ درصد عسل قند باشه، بازم سالمه.

عسل پر از ترکیبات مختلفیه که فعالیت بیولوژیک قوی دارن و حتی ممکنه خواص میکروب کشی هم داشته باشه.

عطر و رنگ این ماده غذایی بستگی به نوع گلایی داره که گرده افشانی اونا به وسیله زنبور عسل صورت میگیره و محققان نمی دونن که بعضی از شکلای جور واجور واسه خوردن سالمترند یا خیر؟

در مورد این مطالعه عسل گندم مشکی به دست اومده از گیاه فوق ، یه عسل قهوه ای تیره بوده و عطر تند مشخصی داره.

هم اینکه موادی با محتوای قند و کربوهیدرات بالا در عسل وجود دارن. اما آدمایی که در مطالعه بالا شرکت داشتن، در مدت یه ماه که تحت عسل درمانی بودن اضافه وزن پیدا نکردن.

در جواب به این سوال که عسل بر عادات غذا خوردن اونا تاثیری داشت یا نه ، اکثراً اعلام داشتن که با مصرف عسل به عنوان صبحونه احساس پرتری داشتن.

به نظر می رسه عسل ، معده رو به مدت طولانی تری سیر نگه می داره و شک نداشته باشین تمایل زیاد آدما به اجناس شیرین رو فرو می نشاند.

در مورد افزایش حفرات دندانی ، تحقیقات نشون میده با اون که عسل چسبنده و شیرینه ، عامل مهمی در ایجاد پوسیدگی دندون به حساب نمیاد.

اما نباید افراد عسل رو جانشین میوه و سبزی کنن، اما اگه میخوان چای خود رو با قند شیرین کنن ، به جای اون از عسل استفاده کنن.

منبع : tebyan.net

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *