آگوست 10, 2020

اثر شگفت انگیز سیر بر اعصاب | سبزیجات

در این بخش به تاثیر عجیب سیر بر بدن و مخصوصا بر اعصاب می پردازیم.

به گزارش آکا ایران، محققان ماده موجود در سیر مانع از بروز بیماریای عصب شناختی مربوط به سن از جمله فراموشی و پارکینسون می شه.

در این مطالعه محققان محور توجه خود رو روی یه کربوهیدرات جدا از سیر موسوم به FruArg متمرکز کرده و نقش اونو در واکنشای محافظتی مورد بررسی قرار دادن.

محققان توانایی این ماده غذایی رو بر کنترل و حتی برعکس کردن آسیب سلول مغزی به وجود اومده به وسیله استرسای محیطی بررسی کردن. استرسای محیطی می تونه شامل روند پیری، سیگار کشیدن، آلودگی هوا، آسیب مغزی و یا مصرف زیادتر از اندازه الکل باشه.

یافته های این مطالعه نشون داد که سیر نه فقط روند پیری رو از جا در آورد می کنه بلکه می تونه از دچار شدن به بیماریای عصبی مربوط به افزایش سن مانند فراموشی و پارکینسون پیشگیری کنه. محققان دانشگاه میزوری فهمیدن که وجود این کربوهیدرات در سیر عامل این فوایده.

«زوزانگ گو»، استادیار پاتولوژی و آناتومی دانشکده پزشکی میزوری و سرپرست تیم مطالعه، در این باره میگه: «سیر یکی از مکملای غذایی پرمصرفه.»

بیشتر مردم سیر رو به دلیل برخورداری از عاملای شامل سولفور که منبع خوبی از آنتی اکسیدان است، یه ماده غذایی به درد بخور می دونن. محققان می خوان در آینده اثرات FruArg رو بر بقیه سلولای بدن که با دچار شدن به بیماریایی مانند مریضی قلبی، دیابت و سرطان در رابطه هستن، بخونن.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت سایت آکا

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *