عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تاثیر کانال های توزیع متنوع برارزش برند و وفاداری مصرف کنندگان

قسمتی از متن پایان نامه :

1 فروشگاه بزرگ[1]

یک بنگاه خرده فروشی می باشد که دامنه وسیعی از محصولات شخصی و کالاهای بادوام خانگی را زیر یک سقف و در بخش های مجزا مانند قسمت بانوان ، آقایان ، کودکان و غیره عرضه می ‌کند که هر بخش نیروی فروش خاص خود را دارد. تنوع محصولات در این نوع خرده فروشی ها بالاست و همچنین از هر محصول برند های مختلفی وجود دارند و کالاها درسطوح قیمتی گوناگونی عرضه می شوند اما عموماً متوسط رو به بالا هستند. اغلب محصولاتی نظیر پوشاک، مبلمان، وسایل خانه، وسایل الکترونیکی، لوازم آرایشی وبهداشتی، جواهرات، اسباب بازی ها وکالاهای ورزشی در این خرده فروشی ها پیدا نمود می شوند. این نوع خرده فروشی ها معمولا فروشگاه های زنجیره ای هستند که شعب متعددی در یک یا چند کشور دارند. مکان این خرده فروشی ها اغلب مرکز شهر یا  به عنوان پشتیبان فروشگاه ها در مراکز خرید هستند.چیدمان محصولات و طراحی درون فروشگاه در این مدل مهم تلقی می گردد و معمولا فضای خوشایندی را فراهم می کنند که منجر به تجربه خرید لذت بخشی برای مشتری می گردد .باتوجه به محصولات وخدماتی که در هر فروشگاه ارائه می گردد دپارتمان استور ها را می توان در سه بخش دسته بندی نمود:

  1. لوکس: کالاهای گران قیمت و مد روز همراه با ارائه خدمات زیاد
  2. متوسط: کالاهای معمولی تر با قیمت مناسب تر و ارائه خدمات کمتر
  3. کالاهای قیمت پایین با ارائه خدمات کم.

بارزترین مشخصه : تنوع سبد محصولات و مجزا بودن هر بخش

در سال های اخیر ،فروش کلی و سهم بازار فروشگاه های بزرگ سنتی افت کرده می باشد وآن ها با رقبای قابل توجهی از شکل های دیگر خرده فروشی مانند فروشگاه های جنس های ارزان وشکل های غیر فروشگاهی (فروشگاه های اینترنتی )روبه رو شده اند  (زینتس[2] و همکاران ، 2007، ص34)

2-5-1-2 فروشگاه های تخصصی[3]

خرده فروشی می باشد که بر یک یا چند محصول خاص تمرکز دارد و به همین دلیل محصولات با تنوع بیشتر وکیفیت بالاتری عرضه می شوند. این فروشگاه ها خدمات زیادی به مشتری ارائه می دهند و فروشندگان آن ها اطلاعات زیادی در اختیار مشتری قرار می دهند و جو فروشگاه و محیط داخلی آن مطلوبیت زیادی دارد و به ایجاد تجربه خرید خوشایند برای مشتری کمک می کند. تمرکز به یک بخش خاص بازار امکان سفارشی سازی محصولات و تغییر بر اساس ذائقه مشتری را به آن ها می دهد. همچنین قیمت در این نوع خرده فروشی ها بالاتر از سطح متوسط می باشد .به گونه معمول این فروشگاه ها در مکان های شهری یا در مراکز خرید واقع شده اند و کوچک هستند .فروشگاه تخصصی با خط محدود یک نوع خاص از فروشگاه های اختصاصی هستند که صرفاً مجموعه بسیار کوچکی با
برند های کمی را دراین بخش ارائه می کنند .

2 Department store

1Zentes

2 Specialty store

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

4 هدف اساسی از انجام پژوهش

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

هدف اصلی این پژوهش مطالعه تاثیر تنوع کانال های توزیع (بوتیک /مغازه های کوچک و مجزا،
مرکز خرید/پاساژ ، نمایندگی و اینترنت/وب) روی ارزش برند و وفاداری مصرف کنندگان به نام های تجاری لوکس می باشد وهدف فرعی این پژوهش مطالعه ارتباط بین ارزش برند و وفاداری مصرف کنندگان با در نظر داشتن کانال های توزیع متنوع می باشد .