عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تاثیر کانال های توزیع متنوع برارزش برند و وفاداری مصرف کنندگان

قسمتی از متن پایان نامه :

مغازه های کوچک و مجزا [1]

مکان هایی هستند که به صورت فردی اداره می شوند و با خرده فروشی های دیگر ارتباطی ندارند که ممکن می باشد نزدیک خرده فروشی های دیگری مثل خودشان باشند یا نزدیک مراکز خرید قرار بگیرند و یا در شکل کیوسک در لابی ساختمان های اداری یا مراکز خرید باشند. مزایای این مکان ها راحتی آن ها برای مشتری (دسترسی آسان و پارکینگ)، تردد ماشینی بالا و در دید بودن مغازه برای جذب مشتریانی که در حال رانندگی هستند ، هزینه اجاره یاخرید متوسط می باشد با این تفاصیل محدودیت هایی نیز هست مانند از آنجا که در کنار خرده فروشی های دیگر نیستند محدوده تجاری کمی دارند و نمی توانند مشتریانی که می خواهند کالاهای مورد نیاز خود را یکجا بخرند جذب کنند. هزینه های نگهداری مثل برق ،پارگینک وجمع آوری زباله بالاست زیرا به عهده یک نفر می باشد و در انتها این مکان ها در مناطقی هستند که رفت وآمد پیاده رو ها کم می باشد(واترز،2009).

2-5-2 شکل های خرده فروشی غیر فروشگاهی

خرده فروشی غیر فروشگاهی شامل تمام شکل های خرده فروشی می باشد که از مغازه های فیزیکی جهت ارتباط با مشتریان بهره گیری نمی کنند .اصل اساسی این نوع خرده فروشی ،فعالیت از راه دور
می باشد ،به آن معنی که مشتریان و خرده فروشان تماس مستقیم با یکدیگر ندارند.مهم ترین نوع
خرده فروشی غیر فروشگاهی تحویل در خانه می باشد ، اما فرم های دیگری نیز هست .کاتالوگ سنتی و اینترنت شکل های غیر فروشگاهی  هستند که از اهمیت عمده ای در بین خرده فروشی های غیر فروشگاهی برخوردارند. کانال های دیگر بر حسب سهم بازار برای مثال فروش مستقیم ،TVHS،ماشین های فروش یا اشکال جدیدی از خرده فروشی تلفن همراه از اهمیت کمتری برخودارند .

2-5-2-1 خرده فروشی کاتالوگی

خرده فروشی کاتالوگی نوع سنتی از خرده فروشی غیر فروشگاهی می باشد .محصولات از طریق کاتالوگ به مشتریان پیشنهاد شده و مشتریان می توانند از طریق پست ،تلفن یا فکس محصول را سفارش دهند .دو نوع اصلی از خرده فروشی کاتالوگی شامل خرده فروشان کاتالوگی عمومی و
خرده فروشان کاتالوگی اختصاصی هستند .در حالی که نوع اول مربوط به خرده فروشانی می باشد که یک دسته بندی  متنوعی از محصولات را سفارش می دهند (از قبیل اوتو[2] ،جی سی پنی[3] ،فری من[4] ) ، نوع  دوم به دسته بندی خاصی از محصولات از قبیل لباس (مادلین[5] ) یا کالاهای ورزشی (اسپورتس چک[6])تمرکز می کنند . خط مشی دسته بندی خرده فروشی های کاتالوگی عمومی با استراتژی فروشگاه های بزرگ قابل مقایسه می باشد ،در حالی که خرده فروشی های کاتالوگی اختصاصی با فروشگاه های اختصاصی همخوانی دارند .در اغلب موارد ، خرده فروشی های کاتالوگی عمومی  چندین کاتالوک را با تمرکز روی گروه های محصولات خاص راه اندازی می کنند (زینتس و همکاران،2007؛ص37).

2free standing

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

1 Otto

2 Jcpenny

3 Freemans

4 Madeleine

5 SportScheck

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

4 هدف اساسی از انجام پژوهش

هدف اصلی این پژوهش مطالعه تاثیر تنوع کانال های توزیع (بوتیک /مغازه های کوچک و مجزا،
مرکز خرید/پاساژ ، نمایندگی و اینترنت/وب) روی ارزش برند و وفاداری مصرف کنندگان به نام های تجاری لوکس می باشد وهدف فرعی این پژوهش مطالعه ارتباط بین ارزش برند و وفاداری مصرف کنندگان با در نظر داشتن کانال های توزیع متنوع می باشد .