عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تاثیر کانال های توزیع متنوع برارزش برند و وفاداری مصرف کنندگان

قسمتی از متن پایان نامه :

2 فروشگاه های تخصصی[1]

خرده فروشی می باشد که بر یک یا چند محصول خاص تمرکز دارد و به همین دلیل محصولات با تنوع بیشتر وکیفیت بالاتری عرضه می شوند. این فروشگاه ها خدمات زیادی به مشتری ارائه می دهند و فروشندگان آن ها اطلاعات زیادی در اختیار مشتری قرار می دهند و جو فروشگاه و محیط داخلی آن مطلوبیت زیادی دارد و به ایجاد تجربه خرید خوشایند برای مشتری کمک می کند. تمرکز به یک بخش خاص بازار امکان سفارشی سازی محصولات و تغییر بر اساس ذائقه مشتری را به آن ها می دهد. همچنین قیمت در این نوع خرده فروشی ها بالاتر از سطح متوسط می باشد .به گونه معمول این فروشگاه ها در مکان های شهری یا در مراکز خرید واقع شده اند و کوچک هستند .فروشگاه تخصصی با خط محدود یک نوع خاص از فروشگاه های اختصاصی هستند که صرفاً مجموعه بسیار کوچکی با
برند های کمی را دراین بخش ارائه می کنند .

به گونه سنتی ،این شکل مغازه توسط خرده فروشانی که محصولاتی از قبیل لباس (بنتون)،کفش(فوت لوکر[2])،آرایشی و بهداشتی (داگلاس )و کتاب (بارنز و نابلز[3] )به فروش می رساند بکارگرفته می شوند .در تعداد زیادی از موارد ،فروشگاه های تخصصی توسط خرده فروشان محلی مستقل اداره می شوند .عنصر اصلی استراتژی  فروشگاه های تخصصی تمرکز بر یک بخش خاص بازار می باشد . در حالی که فروشگاه تخصصی شکل سنتی  خرده فروشی غیر خورارکی به شمار می رود اما در سال های اخیر یکی از ضعیف ترین ناحیه های روبه رشد در صنعت خرده فروشی بوده اند و سهم بازارشان را از دست داده اند (زینتس و همکاران،2007،ص32 ).

2-5-1-3 مراکز خرید [4]

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

مجموعه ای از خرده فروشی و دیگر مراکز تجاری می باشد که با برنامه ایجاد شده و به عنوان یک مجموعه واحد مدیریت می شوند با ترکیب چندین خرده فروشی در یک مکان مشتریان بیشتری جذب این مراکز می شوند. مدیریت مراکز خرید مسئول نگهداری امکاناتی مثل پارکینگ و تامین امنیت و تبلیغات و دیگر مسائل مربوطه می باشد و همچنین می تواند محدودیت هایی برای زمان کاری، نوع کاربری و نوع کالاهای فروشی تعیین کند. هر مرکز خرید عموماً یک یا دو مغازه اصلی دارد که مشتریان بسیاری را جذب مرکز می کنند و باعث رونق دیگر مغازه ها می شوند. مراکزخرید از نوع outlet مراکزی هستند که محصولات شرکتی و یا تک فروشی ها را عرضه می کند. کالای موجود در این مراکز اغلب پوشاک ، وسایل تزیینی و مبلمان منزل با برند های قوی می باشد (واترز،2009).اکثر این مراکز محصولات خارج از فصل را ارئه می کنند.تعداد زیادی از این مراکز نام های تجاری لوکس  را از طریق واردات محصولات از دفاتر خرید خارجی  به فروش می رسانند .محصولا ت در فروشگاه outlet  20 تا 50 %  از فروشگاه های سنتی ارزان تر به فروش می رسند .اما مشتریان در مورد استرداد ،معاوضه و تعمیر درمراکز خرید ابراز نارضیاتی می کنند( کیم و همکاران ،2010) .

2 Specialty store

3 Footlocker

4 Barnes&Nobles

1 Shopping Center

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

4 هدف اساسی از انجام پژوهش

هدف اصلی این پژوهش مطالعه تاثیر تنوع کانال های توزیع (بوتیک /مغازه های کوچک و مجزا،
مرکز خرید/پاساژ ، نمایندگی و اینترنت/وب) روی ارزش برند و وفاداری مصرف کنندگان به نام های تجاری لوکس می باشد وهدف فرعی این پژوهش مطالعه ارتباط بین ارزش برند و وفاداری مصرف کنندگان با در نظر داشتن کانال های توزیع متنوع می باشد .